The Walking Dead Efsanesi

 The Walking Dead Efsanesi
Okunuyor The Walking Dead Efsanesi

The Walking Dead

 

Esnek Reklam Alanı
 

Rick Grimes Vuruluyor

 

The Walking Dead baş karakteri Şerif Rick Grimes yakın arkadaşı Shane ile bir ihbar üzerine olay yerine gider. Olay yerinde vurulan Rick arkadaşı tarafından hastaneye yetiştirilir. Rick komaya girdiği için uzun yıllar hastane de kalır.

 

Zombilerle İlk Tanışma

 

Bir gün gözlerini açan Rick hastanede kimseyi bulamaz. Kapıdan çıktığı anda burnuna gelen kötü kokular felaketin habercisidir. Hastaneden çıktığında gördüğü tek şey yüzlerce çürümüş insandır. Evine giden Rick karısını evde bulamaz. İyice endişelenen Rick polis merkezine gider silahları toplar ve bir polis arabasıyla şehir merkezine yola koyulur. Yolda arabasının benzini biten Rick yolda gördüğü at ile yoluna devam eder. Atla şehir merkezine giren Rick zombi topluluğunun önünde ne yapacağını bilemez ve yolun ortasında ki terkedilmiş tankın içine sığınır. İçeride ki hava azaldığı için çıkması gerekmektedir. Başka çaresi olmayan Rick tanktan dışarı çıkar gördüğü ilk binaya girer ve orada ilk yaşayan insanları görür. Rick Grimes binada tanıştığı glenn ve ekibi ile kamp alanına gider ve orda onun için bir sürpriz vardır. Yakın arkadaşı Shane, karısı Lori ve oğlu Carl yaşıyordur. The Walking Dead’de belki de en mutlu an bu andır.

 

Çiftlik

 

Yolda konaklayan ekip yiyecek bulmak için ormana açılır bu sırada bir geyik görürler. Carl vurmak isteyince birden vurulur. Sebebi bir avcının Carl’ı geyik sanmasıdır. Carl’ı direkt çiftliğe götürürler ve tedavi ederler. Çiftliğe giren ekip bir Aileyle tanışır. Bu ailenin kızı Maggie çok güzeldir. Glenn ile Maggie çıktıkları bir seferde yakınlaşır ve sevgili olurlar. Çiftlikte karısının Shane ile yattığını öğrenen Rick yakın arkadaşı Shane’i öldürür. Zombi olarak dönen Shane’e son darbeyi de Carl indirir.

 

Hapishaneye yolculuk

 

Kamp yeterince güvenli olmadığı için yeni bir alan bulmak ister ekip. Yolda gördükleri hapishane tam da onlar için ideal yerdir. Yerleşirler fakat bir sorun vardır. Vali.

 

Lori Doğum Yapıyor

 

Lori’nin doğum suyu gelmiştir ve artık doğurması gerekmektedir. Fakat normal doğum yalamaz sezeryan yapması gerekmektedir. Çocuğunu yaşatmam için Maggie’ye karnını kesip bebeği almasını söyler. Çocuk doğar fakat Lori ölür.

 

Vali ile Rick Grimes

 

Vali’nin askeri gücü şüphesiz hapishaneye alt üst edebilecek güçtedir. Bir gün tankla hapishaneye gelen Vali onlardan hapishaneyi terk etmelerini yoksa öleceklerini söyler. Grimes yeterince kararlılıkla çıkmaz ve çatışmada şaşırtıcı bir şekilde galip gelir. Fakat artık hapishane yaşanacak bir yer gibi değildir. Yeni bir yer bulmaları gerekmektedir.

 

Alexandra

 

Büyük bir yerleşim yeri bulan Rick içeriye girer. İçeri de büyük bir yaşam vardır fakat silah kullanmak yasaktır. Sebebi daha iyi bir yaşam alanı oluşturulmak istenmesidir. En azından bir yaşam alanı buldukları için susarlar.

 

Negan ile Tanışma

 

Rick, Michonne, Maggie, Glenn yiyecek bulmak için ava çıkarlar fakat Negan’ın tuzağına geldiklerinden haberleri yoktur. Karşılarında bir orduyu bulan ekip ne yapacağını bilemez. Negan onları her gün yiyecek getirme şartı ile serbest bırakır. Bu sırada Carl dışarıda gördüğü birine yardım etmek isterken zombi tarafından ısırılır.

Rick Grimes haraç vermeyi kendine yediremez ve Alexandra halkı ile baskına gider fakat yine tuzağa düşerler. Bu sefer şansını zorlayan Rick iki kayıp verecektir. Negan dikenli beyzbol sopası (Lucille) nı alır ve hızlıca Glenn’in kafasına vurur. Beynini patlatan Negan ciddiyetini de göstermiş olur.

 

Yeni Bir Plan

 

Rick henüz pes etmedi. Yeni bir plan yaptılar. Eğer işe yararsa kazanan onlar olacaktı. Arabalara barikat yerleştirdiler zırhlandırdılar, silahlandılar. Herşey hazırdır. Rick ve ekibi Negan’ın binasının önüne gelir ona kadar sayacağını teslim olmazlarsa ateş altına alacaklarını söyler. Ondan geriye sayar saymaz merkez ateş altına alınır. Herkes içeri kitlendikten sonra arabalar ile kaçarlar bu sırada Daryl koca bir zombi sürüsünü merkeze getirir ve tamamen çıkamaz hale gelirler. Ana merkez kuşatma da iken Negan’ın oluşturmuş olduğu yan merkezleri de boşaltmaları gerekmektedir. Tüm kışlalarını yok eden ekip Negan’ın öldüğünü sanar.

 

Negan’ın Hazırlığı

 

Negan ölmemiştir ve intikam alacaktır. Kimyageri mermi üretmeye başlar adamları silah aramaya çıkar. Büyük bir çatışma çıkacağının şüphesi yoktur. Negan’ın hazırlıkları bu kadar değildir Rick’in on adamını kaçırır kafalarını kesip bir kazığa oturtur. Rick onları aramak için meydana geldiklerinde karşılarında orduyu görür. Fakat Negan’ın kimyageri Rick’in ekibindendir. Negan’ın ordusu ateşe başlar başlamaz silahlar elinde patlar. Rick Negan’ı yakalar hapise atar onun ordusunu da kendi yönetir.

 

Köprüde Kayıp

 

Rick şehir ile yaşadıkları yeri birleştiren köprüyü yapmak için şehire malzeme aramaya gider. Bu sırada atından düşer ve inşaat demirine saplanır. Bedeninde ki delikle Alexandra’ya dönmek ister fakat köprünün olduğu yerde dinamitleri patlatarak zombileri öldürür. Rickte patlama ile nehir kenarına düşer. Bir helikopter ile alınır ve bir daha görülmez.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın