Mobil Uygulamalar

Telefon Üzerinden Profesyonel Logo Tasarım ve Shop

Telefonda pek çok kişi kolay bir şekilde gözüken kusurlarını veya daha farklı işlemler yaparak güzel fotoğraflar yaratıyor. Veyahutta profosyonel logo çalışması, banner, kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı gibi bir çok ölçü ve profesyonel işlerini hallediyorlar.

Peki ya bu fotoğrafları hangi uygulamalar ile yapıyorlar?

Genellikle profesyonel edit gerektiren çalışmalar için PicsArt kullanılıyor. Kolay ve profesyonellik için 10 numara denilecek tarzdan bir uygulamadır. Bu uygulama logo tasarımda pek başarılı olmasada diğer pek çok işte gayet iyi.

PicsArt bizlere neler yapma imkanı tanıyor?

Bu uygulama ile gerek efekt vermek, gerek klon yapmak veya yüz düzeltme gibi bir çok özelliği bulunuyor. Güzellik kısmına tıklayıp orada bulunan Kızarık Düzeltici kısmına tıklayıp yüzünüzde ki sivilce, ben ve yara tarzı kusurları gizleyebilirsiniz.
Bir arkaplan düşünelim. Mesela bir park olsun, oraya kendinizi veya bir başkasını kolayca shoplayabilirsiniz.

Peki bunu nasıl yapıcaksınız?

Işınlama işlemi için arkaplanı fotoğrafını ve fotoğrafa ekleyeceğiniz varlığın fotoğrafını buluyorsunuz. Remove.bg sitesine varlığın bulunduğu fotoğrafı upload ediyoruz. Bize png ve sadece o varlığın veya cisimin fotoğrafını hazır bir halde veriyor ve bunu indiriyoruz. PicsArt a girip arkaplan fotoğrafını seçiyoruz. Sonra alt menüde sağ tarafta bulunan “Fotoğraf ekle” kısmına tıklıyoruz. İndirdiğimiz png fotoğrafı ekliyoruz ve istediğimiz bir şekilde konumlandırıyoruz. Renk ayarları uyuşmadıysa fotoğrafa tıklayıp alt kısımdan “Özelleştir” e tıklıyoruz. Buradan parlaklık, kontrast ve ısı ayarı gibi birçok ayar ile istediğimiz tonda bir fotoğraf elde ediyoruz.

Fotoğraftan istenmeyen nesneleri silme.

Fotoğrafınızda istemediğiniz bir şey mi var? Bu şey örneğin bir tabela, insan veya herhangi birşey mi? Endişe etmeyin ve sadece okuyun. Bu iş içinde en iyisi olan PicsArt yine kendini ön planda kılıyor.
Bu işlem için PicsArt premium üyelik istesede biz bunu ücretsiz halledeceğiz. İnternet tarayıcınıza “PicsArt Premium Apk” yazmanız yeterli olacaktır.
Çıkan sitelerden gözünüze kestirdiğiniz birinden indirme yapabilirsiniz.
İndirdikten sonra nesneyi kaldırmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Aşağıda çıkan “Araçlar” kısmına tıkladıktan sonra “Kaldır” a tıklayın. Bundan sonrası çok kolay olan bu işlemde kaldırmak istediğimiz nesneyi çizmek ve sağ altta bulunan mavi “Kaldır” butonuna basmak.
Eğer bu işlemi sevmediyseniz PicsArt’ın şu özelliğinide kullanabilirsiniz :
-Klonlama
Klonlama işlemi çok basit olsada dikkat edilip yapılması gereken, incelik isteyen bir iştir. Bu işlemi yapmak için yine şu adımları izliyoruz. Programı açın, düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçin, sonra aşağıda bulunan “Araçlar” kısmından “Klonlama” yı seçiyorsunuz. Sonra düzenlemek istediğiniz kısmı iyice yaklaştırıp, boş bir kısma tıkladıktan sonra düzeltmek istediğimiz kısımda elimizi sürüyoruz. Ve kusurları böylede düzeltmiş oluyoruz.

Peki sitenize logo, banner veya kişisel hesaplar için profil resmi gibi çalışmalar mı yapmak istiyorsunuz?

Bunun için ise kesinlikle Canva öneririm. Peki Canva bize ne gibi imkanlar sağlıyor?

Pek çok yazı fontu, hazır logo çalışmaları, istediğiniz ölçüde tasarım yapmak, İllüstrasyon, Çerçeve, Çıkartma ve bir çok şablon çeşiti ile hem mobil üzerinden profesyonel bir çalışma yapabilir veya bilgisayar üzerindende profesyonel çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bundada premium olmadan pek birşey yapılmıyor, herşey sınırlı haldedir. Bunu nasıl mı yapıcağız?
Google üzerinden Canva ya giriyoruz. Chrome kullanıyorsanız sağ üstteki üç çizgiden “Masaüstü Görünümü” tıklayıp. Canvada oluşturduğumuz hesaba giriş yapıp deneme sürümünü kullan diyoruz. Kart bilgileri istiyor. Durun bunun içinde bir çözümümüz var. Sanal kart oluşturabileceğin Paycell, Papara, Inınal gibi bir çok uygulama var. Bu uygulamalardan bir sanal kart oluşturup kart bilgileri kısmını kopyalıyoruz, Canva kart bilgilerini istiyordu oraları dolduruyoruz. Ve artık premium Canva kullanıcısısınız. Artık hiçbir yerde sınır yok istediğiniz modeli istediğiniz yazı fontunu kullanabilirsiniz. Saniyeler.com İyi tasarımlar diler 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu