Silinen mesajları nasıl geri getirebilirim?

 Silinen mesajları nasıl geri getirebilirim?
Okunuyor Silinen mesajları nasıl geri getirebilirim?

Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Cep telefonumuza gelen mesajlardan yanlışlıkla ya da başkaca bir şekilde silinen mesajların kurtarılması için yapmamız gereken işlemler. İlk aşamada cep telefonumuzu sıkça yedekliyorsak silinen mesajı oluşturduğumuz yedekten kurtarmayı deneyebiliriz.

Esnek Reklam Alanı
 

Bu işlem için telefonumuzun istediğimiz silinen mesajı içeren yedeğinin yapılmış olması gerekmektedir. Eğer telefonumuzun yedeklemesini yapmamış isek teknik olarak bu yöntemi kullanamayız.

Yazılım Kullanarak Silinen Mesajların Kurtarılması

Gelişen teknoloji bize pek çok bakış açısı sunarak istediğimiz bir işlemi farklı farlı yöntemler kullanarak yapmamıza olanak sağlamaktadır. Bu aşamada bizler yapmak istediğimiz işe en uygun ve maliyet olarak en düşük yöntemleri tercih ederiz. Silinen Mesajı kurtarmanın en uygun ve maliyetsiz yöntemi ise uygun bir yazılım kullanmaktır.

Yazılım Kullanarak Silinen Mesajların Kurtarılması

Cep telefonumuzda sildiğimiz bir mesajı geri getirmek için, bilgisayarımıza internet ortamında ücretsiz olarak verilen ve bizim telefonumuzu destekleyen bir Recovery programını indirip kurmalıyız. Programı kurduktan sonra cep telefonumuzu uygun kablo ile bilgisayarımıza takmamız gerekiyor.

Cep telefonumuzu bilgisayara taktıktan sonra recovery programını çalıştırıp cep telefonumuzun bu yazılım ile taratılması işlemini gerçekleştiririz. Yazılım tarama işlemini bitirdikten sonra cep telefonumuzda bulunan mesajların yanı sıra cep telefonumuzdan sildiğimiz ve yazılım tarafından tespit edilerek kurtarılan mesajları da görebiliriz. bu işlemin sonunda kurtarılan mesajlar içerisinden istediğimiz mesajı geri alabiliriz.

Profesyonel Yardım Alarak Silinen Mesajların Geri Getirilmesi

Cep telefonumuzdan silinen mesajı geri getirmek adına yukarıda anlatılan iki yöntem de başarısız olunmuş ise artık profesyonel yardım alma zamanımız gelmiş demektir. Profesyonel yardım talebinde bulunmadan önce bir karar vermemiz gerekiyor. Silinen mesaj bizim için ne kadar önemli? Eğer mesaj bizim için maddi ve manevi anlamda çok önemli ise profesyonel yardım isteyebiliriz.

Ülkemizde her türlü dijital sistem veri kurtarma işlemi yapan firmalar bulunmaktadır. Lakin veri kurtarma işlemi için kullanılan yazılım ve donanımlar normalden çok pahalı olduğu için veri kurtarma işlemi için istenilen ücretler de yüksek tutarlarda olmaktadır. Pek çok veri kurtarma firması kurtardıkları kelime başına ya da teknik olarak kurtarılan bit başına ücret talep ediyorlar. Pahalı bir işlem olduğu için geri getirmek istediğimiz mesajın buna değip değmediği hesaba katılmalıdır.

Silinen Tüm Mesajlar Geri Getirilebilir mi?

Cep telefonu ya da her hangi bir dijital kayıttan veri kurtarma işlemi her zaman başarılı olmayabilir. Veri kurtarma işlemin başarılı olması için silinme işleminden hemen sonra kurtarma işlemi yapılmalı ya da kurtarma işlemi yapılana kadar o dijital kullanılmamalıdır. Aradan geçen süre içerisinde kullanılan bir cep telefonundan silinen eski bir mesajı kurtarmak imkansız hale gelebilir.

Sınırlı mesaj kapasitesi olan bir telefondan silinen mesajın silindiği alana aradan geçen süre içerisinde başka bir mesaj gelerek o alanı kullanabilir. Bu şekilde silinen ve silindiği yere başka bir mesaj gelen mesajı tam ve sağlıklı bir şeklide kurtarmak mümkün değildir. Sonuç olarak silinen mesajı geri getirme işlemi tamamen başarılı olacak diye bir durum söz konusu değildir.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın