Prison Break | Netflix

Michael Scofield'ın abisi Lincoln Burrows başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanır ve idam cezasına çarptırılır. Scofield mühendis olduğu için abisinin kapatıldığı hapishane olan Fox River'ın yapımında çalışmış ve planını o çizmiştir. Abisinin de böyle bir cinayet işlemedeğini bildiği in tüm planı
 Prison Break | Netflix
Okunuyor Prison Break | Netflix

Haksız Bir Karar

Michael Scofield’ın abisi Lincoln Burrows başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanır ve idam cezasına çarptırılır. Scofield mühendis olduğu için abisinin kapatıldığı hapishane olan Fox River’ın yapımında çalışmış ve planını o çizmiştir. Abisinin de böyle bir cinayet işlemedeğini bildiği in tüm planı vücuduna kamuflajlı bir şekilde dövme yaptırır. Aylarca olanlar yapılır ve uygulamanın vakti geldiğinde bir bankaya girip sadece bir kez havaya ateş açıp yakalamayı bekler. Mahkeme’de suçunu kabul eder ve 5 yıl süre İle Fox River’a atılır. Yemek sırasında kardeşini gören Lincoln Burrows kardeşinin onu kurtarmaya çalışması ikisini de yaktar diye düşünür. Fakat artık geri dönüşü olmayacağı için kabullenir. İşe koyulurlar ve her gün tuvaleti söküp arkasında ki tuğlayı kırmayı denerler. Kırılır kırılmaz içine girerler büyük r duvarın olduğu yere gelirler. Scofield bir şekil çizer o şeklin köşelerine vurmaları o duvarın tamamen yıkılmasına sebep olacaktır. Duvar yıkılır ve kaçarlar. Fakat arkasında Illnois polisi vardır. Bir uçak ile başka bir ülkeye kaçarlar. Fakat Scofield’ın derdi bitmez Sona adlı bir hapishaneye kapatılır. Burdan kaçmaları neredeyse imkansızdır. 7/24 silahlı muhafızlar hapishane etrafında nöbet tutarlar. Başka şansları yoktur plan yapıp işe koyulurlar. Birlikte Fox River’dan kaçan arkadaşlarından birisi dışarıda ki telleri bir kimyasal ile yakar. Scofield ve 2 arkadaşı tam sahanın ortasından çıkar tellere koşarlar. Biri vurulur Scofield ve T-Bag hayatta kalır sahile kaçarlar abisinin hazırladığı gemi ile FBI’a herşeyi anlatmaya giderler. FBI’a herşeyi anlatırlar fakat adam sözünü tutmaz hala kırmızı listede aranan suçlulardır. Buluştukları yerden çıkarken Scofield, abisi ve sevdiği kadın Sara’yı güvene almak için kendini feda eder.

Esnek Reklam Alanı
 

Sürpriz Yaşam

Hayatları oldukça iyi giden Sara başka bir adamla evlenir. Lincoln’da kardeşinden sonra pis işlere bulaşır. Bir gün T-Bag Lincoln’a Scofield’ın ölmediğini söyler. Bir fotoğraf alıp abisine gösterir. Yemen’de bir hapishane’de tutulan Scofield Prison Break dizisinde ki üçüncü hapishanesinde yıllarını geçirirken abisi Lincoln Burrows ve arkadaşı C-Note Yemen’e doğru yola koyulur. Onun bulunduğu hapishane’de varsıklsrımda Scofield onları tanımadığını söyler. Olayın aslı şudur ki Sona hapishanesinden kaçtıktan sonra bir adam Scofield’ın ortadan kaybolmasını yoksa tüm ailesini öldüreceğini söyler. Bir şeylerin yanlış olduğunu bilen Lincoln adeta yıkılır ne yapacağını düşünür. O sırada Scofield boş durmuyordur kaçış planları hazırdır bile. Bir gece hapishane’in çatısından kaçmaya çalışır fakat planlar doğru gitmediği için kaçamaz. Dışarıda ki bağlantıların biri hapishaneye baskın yapar tüm gardiyanlar vururlar. Bu baskında yer alan Lincoln kardeşini alıp kaçarlar. Scofield önden gider abisi arkadan geleceğini söyler. Fakat aşiret ağasını öldürdüğü için 2 sokak ötede yolu kesilir. Elleri havada ölümü beklerken abisi gelir arabanın üstünde ki makineli tüfek ile herkesi tarar kurtulurlar. İşleri bitmiştir artık özgürlerdir. Evlerine dönerler Scofield’ın tehdit eden adam Sara ile evlenmiştir. Sırada onu ortadan kaldırmak vardır. Suç üstünde iken polise ihbar olur ve ortada ne bir engel ne de bir hapishane vardır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın