Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı!

PlayStation 5 Özellikleri ve Fiyatı

25 yıldan uzun zamandır PlayStation markası damgasını vurmuştur. 11 Haziran günü yeni Playstation’ın özellikleri açıklanacak ve merak perdesi ortadan kalkacaktır, ancak yeni PlayStation kadar merak edilen diğer bir konu da yeni PlayStation’a çıkacak olan oyunlardır.

Yeni nesil PlayStation serisi yaş yaş kapımızı çalmaya başladı uzun zamandır dedikoduları dönen yeni PlayStation 5 hayranları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor bu yüzümüzden yeni PlayStation 5’in fiyatını ismini V PlayStation 5 ile birlikte çıkacak olan Dualshock 5 Hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni PlayStation 5’in muhtemel yeni özellikleri

  • Eski PlayStation serileri için çıkmış oyunlarla uyumlu olması.
  • Sanal gerçeklik teknolojisi ile dair bir şekilde çalışması.
  • Özel bir ses yongası ile birlikte çalışacak olması.
  • İçerisinde bulunduracağı SSD ile loading sürelerini ciddi oranda azalması.
  • 8k çözünürlüğe olanak sağlaması.

Yeni PlayStation serisinde en önemli özelliklerden birisi SSD ile yükleme ekranlarının ciddi oranlarda   kısaltmasıdır. Ayrıca sanal gerçeklik teknolojileri ile birlikte daha iyi bir uyum sağlanması için ciddi çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bunun yanı sıra kulaklıkla oyun oynamayı Sevenler İçin içine ses yongası da eklenecektir.

PlayStation 5 fiyatı ne kadar olacak

PlayStation 5 fiyatı için 499 dolar gibi bir fiyat öne çıkmakta bu fiyattan Yola çıkarak Türkiye pazarında yaklaşık 7000 TL gibi bir fiyat etiketi ile satılacağı tahmin edilmektedir. Ancak Sony yaptığı bazı açıklamalarda bu fiyatın artabileceğini söylemiştir. Sony yaptığı açıklamada PlayStation 5’in ucuz bir PlayStation serisi olmayacağını pahalı olabileceğini söylemiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu