Lucifer Netflix Efsanesi

 Lucifer Netflix Efsanesi
Okunuyor Lucifer Netflix Efsanesi

Lucifer Morningstar

Lucifer,Latince’de Venüs gezegeninin sabah saatlerindeki halini tanımlamak için kullanılmış isimlerden biridir. Hristiyanlıkta ise genellikle Şeytan’ı tasvir etmek için kullanılan bir isimdir.Ayrıca Şeytan’ın oğlu olarak da bilinir.

Esnek Reklam Alanı
 

Lucifer, Tom Kapinos tarafından üretilen Amerikan fantastik, polisiye, komedi-drama dizisidir. 25 Ocak 2016’da Fox’da yayınlanmaya başlamıştır. Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından oluşturulan The Sandman çizgi roman serisinden esinlenilen dizinin senaryosunu Mike Carey yazmaktadır.Şu ana kadar 4 sezon toplamda 67 bölüm olan dizimizin 4.sezonu Netflix’in yayın haklarını almasıyla çekilmiştir.

KONUSU

Cehennemde takılmaktan canı sıkılan Lucifer acaba bir dünyaya mı gitsek der ve Los Angesles’e gelir burada lüks bir mekan açar. (LUX) Bu gece kulübünü işletmeye başlar aynı zamanda Dünyada tanıştığı Dedektif Chole Decker’la beraber çalışarak suçluları yakalar.Tabi cehennemi terk etmesinden ötürü bazı kişisel problemleri de olur ama Şeytanımız bunu da halletmeye çalışır.

Diziyi izleyen herkesin aklında o ünlü replik ”Tell me what do you desire?” Lucifer bu soruyu sorduğunda istemsizce cevaplıyor herkes ama bilin bakalım kim hariç … (tıpkı Alacakaranlık serisindeki Edward’ın sadece Bella’nın düşüncelerini okuyamaması gibi )

https://www.neizlesemm.com/wp-content/uploads/2020/04/lucifer-1.jpg Chole ve Lucifer

Dizimizin oyuncu kadrosuna bakalım.

Tom EllisLucifer MorningstarŞeytan (Şeytana sorsalar seni kim oynasın diye kesin Tom derdi inanmazsınız sorun)
Lauren GermanDedektif Chloe DeckerDedektif(Doruluktan yana ve mantıklı düşünen daha doğrusu düşünmeyi seven)
Kevin AlejandroDedektif Dan EspinozaDedektif(Diziyi izlerken fazla geniş bir insan dedim yani fazla medeni bir insan tebrikler)
D. B. WoodsideAmenadiel CanaanLucifer’ın kardeşi. İlk doğan melek.(Zamanı yavaşlatabilme gibi değişik bir özelliği var)
Lesley-Ann BrandtMazikeen Smith / Mazeİblis. Lucifer’ın arkadaşı(Diziyi izlerken acaba Maze napıyor dedikten iki dakika sonra olay yerine gelen kadın gibi iblis)
Rachael HarrisDr. Linda MartinTerapist (Herkesin derdini dinlediği Los Angeles’taki tek terapist:))
Tricia HelferCharlotte RichardsLucifer’ın annesi (Sözde tanrıyla evli tövbe tövbe çarpılacağız)
Aimee GarciaElla LopezAdli tıp çalışanı (sıcakkanlı insan kime denirin en güzel cevabı iyi ki varsın aşko)
Scarlett EstevezTrixieChloe ve Dan’in kızı (ilk bölümlerde dişleri yoktu ufaklığın son sezonda büyüyünce zamanın nasıl geçtiğini daha iyi anladım)

Dizimiz şu an 4 sezon olduğundan birkaç karakter daha diziye girip çıkıyor mesela 4. sezonda Eve rolüyle Inbar Lavi dahil oluyor.

https://www.neizlesemm.com/wp-content/uploads/2020/04/AAAABZH0exNvknXNaZjxbJ4p1U3ec4AwuocCtYnEPjmWVf-XO4sIHbyM4FZTCH1h6KkCCZAmmbU-iols6WZzw05Mkhb9F-_4-1024x576.jpg Chole – Lucifer – Eve

OLUMLU:Lucifer’ın gece kulübünde piyano çalıp söylediği şarkılar ve dizide arada çalan müzikler shazamlanabilir bazı şarkılar için bölümü durdurup şarkıyı aradığım zamanlar oldu.

Dizimizde Lucifer’ı canlandıran Tom Ellis gerçekten süper ötesi bir oyunculuk sergiliyor.Sherlock izleyenler için Benedict Cumberbatch ne ifade ediyorsa Lucifer için de Tom abimiz aynı.

OLUMSUZ: Bu diziyi polisiye olduğu için izleyenlerin sayısının çok olduğunu düşünmüyorum çünkü polisiye için daha güzel diziler illaki var (arka sokaklar) yani dizinin son 10 dakikası vaka çözülüp katil bulunduktan sonraki Lucifer’la ilgili sahneler daha ilgi çekiyor.Sadede gelecek olursak polisiye sahneleri bazen sıkabilir sizi.

Üçüncü sezonla birinci sezon sanki birbirini biraz tekrar ediyor gibiydi.

Yayınlandığı dönemde bazı kesimler tarafından baya eleştirilmiş Hristiyanlıkla ve İncil’le dalga geçildiği için.Bence insanların biraz kafasını kaldırıp düşünmesi için gayet yerinde de olmuş.

Bunu duyduğumda şaşırmıstım biraz Tom Ellis dizide şeytanı oynuyor da ailesi baya dindar kız kardeşi rahip amcası vaftizci papaz.

Analizi bu şarkıyla bitirelim beşinci sezonu bekliyoruz:))

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın