İstenmeyen numaralar nasıl engellenir?

 İstenmeyen numaralar nasıl engellenir?
Okunuyor İstenmeyen numaralar nasıl engellenir?

Günümüzde de herkesle aynı ölçüde samimi veya konuşmak konuşma zorunluğu yoktur. Numara engelleme başınıza bela olan veya kendisinden hoşlanılmadığı için numara engelleme konusunda teknolojik olarak üst düzeyde engelleme seçeneği bulunmaktadır. Her cihazda farklı olsa da aynı işlevsel olarak gidilen yöntemdir, bunu kendi rehberinizde yapabilirsiniz veya sizi daha önce arayıp rahatsız olduğunuzu düşünerek arama kayıtlarından da bulup engelleyebilirsiniz. Bu konu da yeter ki nasıl yapıldığını bilmeniz yeterlidir.

Bunun farklı yolları bulunmaktadır; birincisi numara engelleme durumunda kendi telefon ayarlarından yaparsanız karşı taraf sizi sürekli meşgul olarak algılar. İkincisi operatör üzerinde engelleme yapabilirsiniz tabi bu durum karşı tarafın sizin engellendiğini hissedecektir, bu durumu göz önüne alarak yapmanızı tavsiye ederim. Şimdi özelliklere göre sıralayacağım.

Esnek Reklam Alanı
 

 1)Android Telefonda Numara Engelleme

Android telefonda sizi aramış veya rehberinizde bulun kişilerden kurtulmak ve sizi rahatsız etmeyecek şekilde özgür bir durumda artık telefonu kullanabilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığını hep beraber öğrenelim; önce istediğiniz numaraya tıklayarak ‘’Çağrı Ayrıntıları ‘’ bölümüne tıklayarak karşınıza ‘’ Numara Engelleme’’ çıktığında onu rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bu farklı telefon modellerinden aynı sıralama olmasa da bu sıralama durumu aynıdır. O yüzden herkesin yapabileceği bir özelliktir.

2)IPhone Telefonda Numara Engelleme

Diğer telefon özelliklerinden farklı olmasa da IPhone telefonda numara engelleme aynıdır. IPhone telefonda numara engelleme de numaraya gelip ‘’İ’’ işaretine tıklayarak karşınıza ‘’Numarayı Engelle’’ kısmına basarak numarayı engelleme de başarılı olmuş olursunuz. Hatta daha önce aramamış veya arama durumu olduğunu düşünürsek ayarlar bölümüne gelip ‘’ Engellenenler’’ kısmına gelip rehberden yeni kişi ekle yapabilirsiniz. Bu durumun rahat olarak ve kolaylıkla yapabilirsiniz.

     3)TürkTelekom ve Turkcell Engelleme

Müşterisi olduğunuz operatörde kendine özel servislerde yapabilirsiniz. Numarasını engellediğiniz kişi sizi aradığınız da ‘’Aradığınız numara şuan da çağrı kabul etmemektedir, daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.’’ Anonsonu duyar. Artık bundan sonra rahatlıkla telefonu kullanabilir ve sizi rahatsız eden kişilerden kurtulabilirsiniz

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın