Nedir bu iPhone’un özelliği ? İphone telefonlar neden bu kadar pahalı?

 Nedir bu iPhone’un özelliği ? İphone telefonlar neden bu kadar pahalı?
Okunuyor Nedir bu iPhone’un özelliği ? İphone telefonlar neden bu kadar pahalı?

İphone model telefonlar neden bu kadar pahalı sorusuna cevap olarak şunlar söylenilebilir ; İphone model telefonların fiyat konusunda düşüş pek söz konusu değildir. İphone 6 6s modelleri 2014-2015 yılında 2500-3500 TL aralık bandında iken şu an sıfır alındığı taktirde 2000-3500 TL bandında satılmaya devam etmektedir. Tabi ki bu modelin tutulan kategorisine göre değişkenlik göstermektedir. Fakat İphone’ların piyasası zor düşmektedir.

Yani şöyle 5 yıl önce çıkan İphone 6s modelinin fiyatında maximum 500 tl lik bir düşüş söz konusu. 2. El fiyatları normal olarak düşük oluyor. Yinede ortalama 2. El bir İphone 6s 1200-2300 TL ye bulunabiliyor.

Esnek Reklam Alanı
 

Cevap olarak bunu beğenmediyseniz şunuda söyleyebiliriz;

İphone model telefonlar gerek dış görünün gerekse performans olarak gayet güzel telefonlardır. Günümüzde Xioami şirketinin ürettiği telefonlar İphone’lara göre çok daha şık, çok daha dayanıklı ve performanslı olduğu halde daha ucuza bulunabiliyor. Ama bu Xioami şirketinin ürettiği telefonlar şuanda 3000 TL civarlarında iken 5 yıl sonra sıfır olan bir Xioami marka telefon 1000-1500 civarlarında bulunacağı söz konusu. İşte bu piyasa kategorisi bizlet için çok büyük bir etken. Nedeni ise şu, insanlar zor durumdayken elinde bulundurduğu eşyaları satmaya kalkıyor. 3000 TL ye aldığın telefonu 1000 TL ye satmak oldukça zarar düşüncesine sokuyor. Bu yüzden piyasası düşmeyen telefonları tercih ediyorlar.

Halen daha merak ediyorsanız ve verilen cevaplar sizi tatmin etmediyse ;

Çoğu insan mobil oyun oynar. Oynadığı oyunlarda kasma, donma, takılma, açılmama gibi sorun asla istemezler. Şuanda pek çok eski model telefonlarda bu sorunlar pek çok şekilde görülmektedir. İphone bu konuda çok iyi iş çıkartmıştır. 2019 veya 2020 üretimi başka bir marka üretimi olan bir telefonu 5 yıllık cihazı İphone 6 ile alt edebiliyor olması bu açıdan çok iyi olarak sayılıyor.

Peki ya İphone’ların hiç mi dez avantajı yok?

Tabikide var olmaz olur mu. Bunları her iphone kullanıcısı yaşamıştır.

  • Pil sorunu

Pil sağlığı konusunda hiçte iyi bir telefon değil. İlk alınan 1 yıl süreçten sonra pil ömrü tükenmeye başlıyor. Bu da biz iphone kullanıcılarını deli ediyor diyebiliriz. İnsanlar telefon alırken ilk baktığı şeylerden biride pil kapasitesidir.

  • Depolama Sorunu

Depolama konusunda bazı cihazlarda sorun gözükmesede bir süre sonra bu depolama sorunu göz önüne geliyor. Tasarruf amaçlı yapılan İcloud yedeklemesi işe yarıyor fakat bunun da bir sınırı var.Belli bir yüklemeden sonra ücret ile alınması gerekiyor.

  • Aşırı ısınma

Performansı ne kadar iyi olsada bu özellik bizlerin içini ısıtıyor. Telefon da örneğin bir PUBG oynalındığını düşünürsek, şarj konusununda etkeni olan aşırı ısınma bizleri üzüyor. Bunun çözümü ise oyun grafiklerini düşürürerek oyundan aldığımız zevki en alt seviyelere indirmek oluyor. Bu da o oyunun sıkıcı hale gelmesini sağlıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın