Hareketli Profesyonel Banner Yapma Programları

 Hareketli Profesyonel Banner Yapma Programları
Okunuyor Hareketli Profesyonel Banner Yapma Programları

Banner, manşet veya pankart anlamına gelir. Reklam veya tanıtım amaçlı olarak hazırlanan, gazete ve internet sitelerinde belirli ölçülerde yer alan iletişim unsurudur. Hareketli banner yapma programlarını kullanarak animasyon, flash ve GIF formatında dikey, yatay, yarım ve tam sayfa banner oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bannerlere özel boyut, yazı, logo, arka plan ekleyerek özelleştirebilirsiniz.

Flash Banner Maker

Esnek Reklam Alanı
 

Windows işletim sistemiyle uyumlu çalışan hareketli ve animasyonlu banner oluşturma programıdır. İnternet sitesi, sosyal medya platformları ve pazarlama amaçlı flash ve html tabanlı bannerler oluşturabilirsiniz.

Programın içinde dikey, yatay, tam sayfa, yarım sayfa, mesaj kartı vb. 60’dan fazla hazır şablonlar bulunmaktadır. Özel boyut girerek de, istediğiniz gibi bir çalışma oluşturabilirsiniz.

Flash Banner Maker programını www.anvsoft.com/flash-banner-maker.html sitesinden indirebilirsiniz.

Gımp

GIF formatında hareketli banner yapma programlarından bir tanesidir. Programın içinde bulunan hazır şablonlardan birini seçerek, çalışmaya başlayabilirsiniz. Birden fazla kare ekleyerek GIF formatında hareketli banner oluşturabilirsiniz.

Banner’in boyutunu büyük, mobil, dikey ve orta boy olarak belirleyebilirsiniz. Renk, filtre, efekt, profil, çizim aracı, görüntü ayarlama, bölme, ekleme, logo gibi araçları kullanarak bannerinizi kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Gımp programını www.gimp.org/downloads sitesini ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Free Banner Maker

Kullanıcı dostu ve pratik banner yapma programlarından biridir. Normal ve hareketli bannerler yapmanıza imkân tanır. Hareketli bannerleri GIF, normal bannerleri da JPEG olarak kaydedebilirsiniz. Program arka plan, yazı, renk, konum gibi ayrıntıları değiştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz bannerleri internet sitesi ve sosyal medya hesaplarınızda yayınlayabilirsiniz. 

Free Banner Maker programını www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Graphic-Editors/Free-Banner-Maker.shtml sitesinden indirebilirsiniz.

Vectorian Giotto

Program resim, özel çizim ve ses ekleyerek tam sayfa, geniş, dikey, kare ve orta boyutlu hareketli ya da flash banner oluşturmanızı sağlar. Hazır şablonlardan bir tanesini seçtikten sonra metin, logo, arka plan, slogan gibi özellikleri değiştirebilirsiniz.

Çalışmalarınızı kaydetmeden önce katman, animasyon, kurşun kalem çizim, renk, yazı gibi araçları kullanarak çerçeve oluşturabilirsiniz. Program içinde yer alan kütüphaneden çalışmanıza ses ekleyebilirsiniz. MP3 ve WAW formatında kendinize ait sesleri de ekleyebilirsiniz. Çalışmanızı program üzerinde kontrol ettikten sonra swf olarak kaydedebilirsiniz.

Vectorian Giotto programını www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Graphic-Editors/Vectorian-Giotto.shtml sitesinden indirebilirsiniz.

Easy Banner Creator

GIF formatında animasyonlu banner oluşturabileceğiniz bir diğer program, Easy Banner Creator’dur. Tam sayfa, yarım sayfa, dikey, düğme, özel boyut ve şablon gibi özelleştirme seçenekleri bulunmaktadır. BMP, JPG, GIF, ICO, PSD, PNG ve PCX formatında arka plan ekleyebilirsiniz. Yapacağınız bannerlerin arka plan, renk, resim ekleme, yazı tipi, yazı, gölgelendirme ve geçiş efekti verebilirsiniz.

Easy Banner Creator programını www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Graphic-Others/Easy-Banner-Creator-Free-Edition.shtml sitesinden indirebilirsiniz.

Easy Banner Free

Hareketli ve animasyonlu banner oluşturmanıza fırsat tanır. Çalışmalarınız GIF olarak kaydedebilirsiniz. Hazır banner afişlerini kullanabileceğiniz gibi özel boyut girerek kendi bannerlerinizi de oluşturabilirsiniz. Yazı tipi, arka plan, geçiş efekti, renk gibi ayrıntıları kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Easy Banner Free programını www.softpedia.com/get/Internet/WEB-Design/Web-Design-related/EasyBanner-Free.shtml sitesinden indirebilirsiniz.

Banner Çeşitleri Ve Ölçüleri

Skyscraper, 120X600 piksel

Wide Skyscraper, 160X600 piksel

Rectangle, 180X150 piksel

Medium Rectangle, 300X250 piksel

Large Rectangle, 336X280 piksel

Vertical Ractangle, 240X400 piksel

Square pop-up, 250X250 piksel

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın