Dangal | Netflixin En Beğenilen Dizisi

 Dangal | Netflixin En Beğenilen Dizisi
Okunuyor Dangal | Netflixin En Beğenilen Dizisi

16 yılında başrolünü Aamir Khan’ın oynadığı dram filmidir. Mahavir Singh’i canlandıran Aamir Khan çok başarılı bir güreşçidir ve kızlarının da güreşçi olmasını istemektedir. Film kızları ile olan çekişmelerini ele alır.

 

Esnek Reklam Alanı
 

Babasının Kızı

 

Mahavir Singh kızları Geeta ve Babita’yı güreşçi yapmak istemektedir. Kendisi başarılı bir eski güreşçi olduğu için kızlarını eğitmeye karar verir. Sabahın altısında kalkıp koşuya giderler, sonra güreş antrenmanı yaparlar. Tüm günleri neredeyse böyle geçer. Fakat kızları bu durumdan pek memnun değillerdir, hayal ettikleri hayatta bu değildir. Babalarının bir gün saçlarını kesmesini isteyince daha da sıkılırlar bu işten. Bir gün babalarının karşısına geçerler ve çok net bir şekilde artık hayallerini gerçekleştiremeyeceklerini söylerler. Mahavir çok kırılır kendi kendine sineye çekilip konuşmaya başlar. Kızları bu konuşmaya şahit olur babalarının kırgınlığı ve üzgünlüğünü görünce ertesi gün erken saatte antrenman için kendi kendilerine çıkarlar. Mahavir kızları Geeta ve Babita’yı yatağında göremeyince onları aramaya çıkar. Kızlarının kendi kendilerine antrenman yapmaları onu duygulandırır.

Aradan zaman geçer kızları antrenmanları eksiksiz yapar. Şehirde ki güreş turnuvasına kızlarını kayıt eder. Turnuva sahibi en başta sorumluluk almak istemediği için almak istemese de gelebilecek izleyici sayısı fikrini değiştirir. Turnuva başlar Geeta onla alay eden erkekleri tek tek yere serer. Hem seyirciler hem güreşçiler şaşırmıştır. Karşısına en güçlüleri çıkar onu da yere serince seyirci çılgına döner. Mahavir kızı ile gurur duyuyordur ve hedefleri uluslararasına yükselmiştir.

 

Şaşırtan Galibiyet

 

Kızlarına verdiği eğitimi arttıran Mahavir ‘in hayali uluslarası kupadır. Kaydı tamamlarlar ve o gün çatar. Uluslararası organizasyon olduğu için bir hoca atanır başına. Fakat hoca ile babasının fikirleri terstir. Biri atakta kal diyorsa diğeri defans yap dediği için kızın Geeta’ nın kafası karışır. Karşılaşma başlar. Geeta yarışmacıları tek tek eler. Fakat babasının taktiklerini kullandığı için hoca memnun değildir. Bir kaç adam tutup babasını bir odaya kilitlerler. Geeta babasını seyirciler arasında göremeyince morali bozulur. Final maçıdır, kazanırsa dünya birincisi olacaktır. Fakat ortada babası yoktur. Karşılaşma başlar rakibi çok güçlü olduğundan veya hocasının tekniklerinin yetersizliğinden 2-0 geriye düşmüştür. Babasının ona verdiği taktikleri hatırlamaya çalışır, birlikte yaptıkları antrenmanlar gözünün önünden geçer. Üçüncü raund başlar babası sayesinde kazanır. Hocası oradan öyle değil böyle yapacaksın dese de bildiğini okur ve 3-2 kazanarak dünya birincisi olur. Salon alkış sesleriyle dolmuştur. Babası da bir personel sayesinde yeni çıkabilmiştir. Kızını madalya ile görünce duygularına hakim olamaz gözlerinden yaşlar boşalır. Kardeşi Babita babası Mahavir’in yanına koşarken hocası aferin kızım kazandın diyerek yüzsüz yüzsüz karşısına çıkar. Onu kenara iten Geeta ailesine sarılır. Böylece babasının hayalini gerçekleştirmiş olur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın