Mobil Uygulamalar

Android Wear, IPhone’da Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin giderek geliştiği bu günlerde neredeyse her gün farklı gelişmeler yaşanmaktadır. Eskiden telefonların bu noktaya gelebileceği dahi düşünülmezken şuan saatlerimiz, kulaklıklarımız, gözlüklerimiz yani hemen hemen her alanda akıllı teknolojiler kullanılıyor. Çoğu cihazda kullanılan Anroid yenilikçi ve gelecek vaad eden bir uygulama çıkardı. Buna Android Wear ismini verdi.

Android Wear Nedir Ve Ne İşe Yarar? 

Android Wear aslında giyilebilir cihazların da akıllanması anlamına gelebilir. Bu teknoloji de saat, ayakkabı, gözlük, gibi günlük yaşantımızda kullanmış olduğumuz eşyalara yerleştirilerek erişim sağlanmasını amaçlıyor. Android Wear mobil olarak kullandığımız cihazımızı cebimizden dahi çıkarmadan bildirimleri, aramaları görme imkanı sağlıyor. Bunların yanı sıra takvim, hava durumu, mesajlar, ajanda ve benzeri uygulamaların bildirimleri de yine bu platform aracılığıyla bizim kullanımımıza sunuluyor.

İphone’da Android Wear Kullanımı

Bir akıllı saat aldınız fakat bu akıllı saat Android işletim sistemine sahip ve sizin de telefonunuz IPhone ise bahsedeceğimiz adımları yaparak saatinizi kolayca telefona bağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus Android cihazınızı bağlayacağınız IPhone modelinin İOS 8.2 veya bu sürümün üstünde olmasıdır. Bu erişimi sağlamak için öncelikler AppStore’den Android Wear uygulamasını indirin ve ardından talimatlara göre uygulamanın kurulumunu yapın.

Android Wear Kurulumu

Yukarıda bahsettiğimiz gerekli yüklemeleri yaptıktan sonra telefonumuzun ayarlarına girerek Bluetooth’unu açıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz bir ikinci husus ise saatimizin şarjının %80’in altında olmamasıdır. Bu adımları yaptıktan sonra Andorid saati ve IPhone’nuzdaki Android Wear uygulamasını açın ve eşleştirmeyi başlatın. Eşleştirme sırasında akıllı saatinizin ekranında çıkan kodu IPhone cihazınız ile kurarak işlemleri tamamlayın. Artık istediğiniz özellikleri ile saatinizi kullanabilirsiniz.

Android Wear’ın İnsan Hayatındaki Kolaylıkları

Android Wear telefonunuza bağlandığı için bildirimler, mesajlar için sık sık telefonunuzu elinize almanızı engeller ve bu sayede kendinizi ayırdığınız zaman bir nebze artmaktadır. Bununla birlikte sabahları işe giderken kahvaltıda bile saatinize bakarsanız nerelerde trafik olduğunu işe nasıl daha iyi gidebileceğinizi telefonunuzu açmadan haritalara bakma imkanı sunuyor bu örnekler gittikçe arttırılabilir. Eğer uygulama geliştirmekle uğraşıyorsanız kendinize özel kişiselleştirilebilir komutlarla hayatınıza daha da etki katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu