İnstagram Silinen Mesajları Görmek – Okumak

 İnstagram Silinen Mesajları Görmek – Okumak
Okunuyor İnstagram Silinen Mesajları Görmek – Okumak

Her geçen gün instagramın artan popülaritesi sayesinde kullanıcı sayısı da artıyor. Kimi kişisel olarak kimi kurumsal olarak kullanıyor. Instagram belki de en çok kullandığımız sosyal ağ mecralarından biri. Fakat her iyi şeyin kötü tarafı da vardır. Durduk yere polemiğe girebiliyoruz. Durduk yere küfür edebiliyorlar. Klavye arkasından bunları yapmak çok kolay fakat işin yasal kısmı gelince işler değişiyor. Biri size küfrettikten sonra mesajını silebilir, hesabını kapayabilir, sizi engelleyebilir, siz yanlışlıkla mesajları silebilirsiniz. Nasıl kanıtlayacaksınız? Tabi ki instagramın LOG kayıtları ile. LOG kayıtları neredeyse yapılan her bilgiyi içerir. Bu LOG kayıtlarına nasıl ulaşıcaz öğrenelim.

Verilerinizi İndirin

Esnek Reklam Alanı
 

 

Bizim hesabımıza ait tüm veriler verilerimiz de saklanır. Verilirimizi indirmek için yapmamız gereken şey Instagram > Ayarlar > Güvenlik > Verilerini İndir dedikten sonra mail adresinizi giriyorsunuz. Sonra siz olduğunuza dair doğrulama için şifre istiyor. Genelde mail adresinize 48 saat içinde gönderilecektir denir ama 1-2 saate mail adresinize bir link gönderilir. Bu linkten verilerinizi indirebilirsiniz.

Verilerinizi indirince fotoğraflarınız, mesajlaşmalarınızda atılan fotoğraflar gibi pek çok dosya da inecektir.
Mail geldikten sonra gönderilen instagram sayfasından dosyanızı indirin ve RAR veya ZArchiver gibi uygulamalar ile dosyayı açın. Dosyanın içinde ihtiyacımız olan foysa “messages.json” dosyasıdır.
.json Uzantılı Dosyayı Metne Çevirme

“messages.json” adlı dosyayı alıyoruz JSON Tool tarzı uygulamaları indirip veya tarayıcıdan “jsonformatter.org/json-viewer” adlı siteye yükleyin.

Eğer JSON Tool ile mesajlarınızı alacaksanız “messages.json” dosyasını seçmeniz tüm mesajları görüntülemenize yardımcı olacaktır.

Eğer jsonformatter.org/json-viewer gibi tarayıcılar ile mesajlarınızı alacaksanız siteye girip “Load Data” dedikten sonra “messages.json dosyasını seçin. Altta download tuşuna basın ve json formatında ki dosyanız text olarak karşınıza çıkacaktır. Verilen metnin tümünü seçip Microsoft Word uygulamasında bir metin belgesine yapıştırıp okumanız sizin için kolaylık sağlayacaktır.

Bu sayede sizin sildiğiniz veya karşı tarafın sildiği veya bir hesabın kapanması yüzünden silinen mesajlaşmalarınızı geri yüklemiş olacaksınız. Bu yazımız bu kadardı, bir daha ki blog yazılarımızda görüşmek üzere.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın