Organize İşler Sazan Sarmalı

 Organize İşler Sazan Sarmalı
Okunuyor Organize İşler Sazan Sarmalı

Şaşkın Damat

Nazlı Noyan ile nikahı olan damat sözde savcılık tarafından aranır. Arayan kişi sekretere sekreter sözde savcıya iletir. Savcı dediklerini yapmazsa 36 ile ağırlaştırılmış müebbet cezası arasında ceza alabileceğini ve vatan haini ilan edilebileceğini söyleyince bizim öğretmen damat inanır dediklerini yapar yüklü bir miktarda parayı kaptırır. Bunun üzerine karısı Nazlı Noyan dolandırıcı olan babasından yardım ister. Babasını damada doktor olarak tanıttığı için hastane de buluşurlar. Babasıyla orda tanışır. Bu sırada babasının dolandırıcı çetesinden biri Nazmi isimli birini dolandırır. Bu kişi de başında Sari Saruhan olan başka bir çetenin müşterisini dolandırır. Sari Saruhan müşterisini dolandıran adamı bulmaya koyulur. Bulur bulmasına fakat adam lurda ki polis mi diye dikkat dağıtınca kaçarlar.

Esnek Reklam Alanı
 

Gerçeklerle Yüzleşme

Damat karısının babasının çalıştığı hastaneye gider fakat öyle kayıtlı bir doktor yoktur. İşkillenen damat Nazlı’nın çalıştığı mağazaya gelir olanı anlatır fakat Nazlı kekeleyip müşteri bekliyor diyip başından savar. Ayrıca Nazlı gece gizlice tuvalette babası ile konuşup daha fazla yalan söylemek istemiyorum deyince karısını takip etmeye karar verir. Nazlı babası ile buluştuğu zaman damat ortaya çıkar neler olduğunu sorar. Daha fazla yalan söylemek istemeyen Nazlı doğruları söyler fakat kendini dolandıranın Nazlı ve babası Asım olduğunu düşünür ve oradan ayrılır. Asım bu olay yüzünden kızını da kaybeder ve bu yüzden plan yapar. Önce kızına gider sonra suçluları bulur. Damadın çalıştığı okula gidip ona da herşeyi anlatır. Nazlı’nın onu sevdiğini ve dolandırmadığını öğrenince biraz utanır. Asım ile suçluları yakalamaya giderler. Bu sırada Asım’ın dolandırdığı birisi de bir çeteye şikayet edince, çete Asım’ın peşine düşer. Asım, damadını dolandıran ekibin ofisine giderler fakat para cüce ile kaçmıştır. Damadın jetonu düşünce cüce in peşine düşer. Asım mekana döndüklerinde Sari Saruhan 4 adamını dövmüş onları bekliyordur. Fakat para falan olmadığı için adeta mucize olması gerekiyordur. Tam o sırada damat parayı aldım diye ortama girince para direkt Sari Saruhan’a gider. Kendileri kurtulsa da paraları yok olur.

Yeni Bir Başlangıç

Kızı Nazlı babasına düğün davetiyesi verir eğer dolandırıcılığı bırakacaksa gelmesini bırakmayacaksa gelmemesini söyler. Babası bırakmaz düğüne gönderdiği adamlarından video görüntü olarak düğüne katılır. Düğün sonrası eve dönen çiftin önünü bir konvoy keser (ki bu babasıdır) kızına sarılır film biter.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın