2025’te Olması Beklenen 5 Teknolojik Gelişme

 2025’te Olması Beklenen 5 Teknolojik Gelişme
Okunuyor 2025’te Olması Beklenen 5 Teknolojik Gelişme

Şüphesiz teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor. Her geçen gün artan ihtiyaçlarımız ve çıkan yeni teknolojiler belki de bizi daha da tembelleştiriyor. Hayatımızın her alanına giren robotlar daha ne kadar gelişecek? Peki teknolojinin en üst seviyesi nedir? Daha ne kadar gelişebilir? Herşey gelişse bile daha da birşeyleri geliştirebilir miyiz? Gelecekte bizi neler bekliyor? Bu soruların hepsine bu konuda cevap veriyoruz. Arkanıza yaslansanız iyi olur, bahsettiklerimiz sizi biraz heyecanlandırabilir 🙂

İnsan Beyni Kadar Hızlı Bilgisayarlar

Esnek Reklam Alanı
 

Artık çoğumuzun evinde bilgisayar bulunuyor ve günlük kullanımlarımız için gayet yeterli oluyor. Her geçen gün gelişen bilgisayar teknolojisi 5 yıl sonra saniye de 100.000.000.000.000.000 (10.000 trilyon) işlem yapabilme kapasitesine erişebileceği yönünde. Belki biz günlük kullanıcılar için pek ihtiyaç olmasa da şüphesiz insanlığın gelişiminde büyük rol oynayacağı kesin.

Giyilebilir Bilgisayar

Bilgisayarlar artık giyilebilir olacak. Kendi kendilerine veri toplayabilecekler, kendi kendilerine bir insan gibi davranabilecekler. Kısacası şuan geliştirilen robotlar 2025 yılında tam kapsamlı olarak sokaklarda dahi görebileceğiz.

Sanal Gerçeklik

Bir sanal gerçeklik kavramımız var fakat bu sadece kafamıza taktığımız telefonda ki görüntüyü bize kısmen gerçekci yansıtacak bir aletten başka birşey değil. Peki ilerde bu teknoloji nasıl gelişebilir? Belki de gözümüze taktığımız lensler bizi televizyona, bilgisayara veya telefona bağlılıktan kurtaracak. O büyük kocaman ekranlar yerine lensler sayesinde sanal gerçeklik oluşturabilecez.

Yapay Zeka

Yapay zeka hayatımızda kısmen var. Fakat bizim beklediğimiz yapay zeka siri gibi değil. Belki Iron Man filminde ki J.A.R.V.I.S gibi yapay zekalar ortaya çıkabilir. Kendi içlerinde kavga etmedikleri sürece insanlığa büyük katkılar sağlayacakları kesin.

3 Boyutlu Yazıcılar

Hayatımız da ne kadar 3 boyutlu yazıcı olsa da tabi ki bizim hayalimiz bu değil. Şuan 3 boyutlu yazıcılar hayatımızda yer alsa da maalesef sadece sabit eşyaları basabiliyor. İleri de belki 3 boyutlu yazıcılar sayesinde fabrikalara gerek kalmaz. İnternetten aldığımız herhangi bir şeyi teknolojik veya değil kendimiz basabilir. Hatta kim bilir belki kendi evimizi bile 3 boyutlu yazıcılara yaptırırız.

Bizim tahminlerimiz bu şekilde. Hiçbiri imkansız değil 2010 yılında şuan kullandığımız cihazlar bile bize imkansızdı. Veya 18.yüzyılda telefon ve ampul imkansızdı, 19.yüzyılda uzaya gitmek imkansızdı. Fakat bazı insanlar çıkıp imkansız denen birşeyin olmadığını bizlere kanıtladı. Tabi bunların hepsinin tahmin olduğunu unutmayın, aynı zamanda gelişen teknoloji sayesinde gerçekleşebileceğini de.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın